http://20elm.ir/an-introduction-to-scheme/

دانلود ترجمه مقاله مفاهیم یادگیری و مدیریت جریان دانش در محیط تحقیق محور

دانلود ترجمه مقاله مفاهیم یادگیری و مدیریت جریان دانش در محیط تحقیق محور

دسته بندی : علوم انسانی » مدیریت جزئیات و دریافت

توضیحات:

مقاله انگلیسی ترجمه شده به فارسی با عنوان مفاهیم یادگیری و مدیریت جریان دانش در محیط پروژه محور، به همراه مقاله زبان اصلی، در قالب فایل word و در حجم 20 صفحه.

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 16صفحه و مربوط به سال 2008 می باشد.

 

منبع مقاله:

International Journal of Managing Projects in Business (2008) Emerald Vol. 1 No. 1

 

چکیده فارسی:

هدف- هدف این مقاله بررسی این موضوع است که افراد چطور می­ توانند یادگیری و فرایندهای مدیریت دانش را در تیم­ های پروژه ­ای درک کنند و راهنمایی مفهومی را با موثرترین شیوه در جهت نزدیک شدن مدیریتی به موضوعات پراهمیت و اغلب نادیده انگاشته شده ­ی پروژه­ ای را فراهم می­ کند.

طراحی/متدولوژی/رویکرد- این یک مقاله­ی مفهومی است که ادبیات گسترده و مرتبط با یادگیری و مدیریت دانش را استخراج و تشریح می­ کند.

یافته­ ها- بر اساس تحلیل انجام شده و با رویکرد بهبود یادگیری از پروژه­، نتایج پروژه و مهارتهای یادگیری مشارکتی، بجث اصلی مقاله این است که شرکت­ کنندگان در تیم های پروژه ­ای باید مسیری اجتماعی مدارتر را در فعالیتهای یادگیری و مدیریت دانش خود دنبال کنند. در نتیجه در اینجا، شرکت کنندگان، فعالیتهای پروژه ­ای آنها و سازمان دارای محیط پروژه­ ای نقاط اصلی توجه و تمرکز هستند.

محدودیتهای تحقیق/دلالت ها- این مقاله مبحثی با زمینه ­ی مفهومی را با تاکید خاص بر روی سیستمهای اجتماعی در فرایندهای یادگیری و مدیریت دانش در پروژه­ ها به پیش می­برد. فرصت تست کردن این مبحث در مطالعات تجربی پروژه ­ای بعدی وجود دارد.

دلالتهای عملی- این مقاله بنیادی برای افراد درگیر در پروژه ­ها جهت انعکاس نقادانه­ ی رویکردها و عملیات یادگیری و مدیریت دانش جاری آنها فراهم می­ کند، در عین حال که توجه به مدیریت سیستمهای اجتماعی پروژه را نیز تشویق می­ کند.

ریشه­ و ارزش مقاله- این مقاله رو در روی رویکردهای سنتی و محدود در رابطه با یادگیری و مدیریت جریان دانش در پروژه­ ها قرار می­ گیرد و به شبیه­ سازی عکس ­العمل شرکت کننده و محقق در رابطه با این فعالیتهای پروژه­ ای با رویکردهای اجتماعی مدارتر می­ پردازد.

کلمات کلیدی: یادگیری، مدیریت دانش، سیستمهای اجتماعی

نوع مقاله: مقاله­ مفهومی

بخشی از مقدمه:

همچنان که سازمانها با رقابت جهانی، سازماندهی مجدد و تغییر لایه های ساختارهای مدیریتی، تغییر ارزشهای اقتصادی و اجتماعی در رابطه با دانش و سرمایه ی دانشی ، و کامپیوتری شدن و ایجاد سایر زیرساختارهای فن آوری های نوین روبرو می شوند، لازم است که به آن چالشها به شیوه ای انطباق پذیر و منعطف پاسخ دهند که منجر به پر اهمیت شدن یادگیری جهت تسهیل بقاء و رشد شده است (هدبرگ، 1981؛ شین، 1993، لونارد بارتون، 1995،1992؛ ماینر و مزیئاس، 1996؛ سانگ،1997؛ چو،1998؛ دنتون،1998؛ استارکی،1998؛ کزبوم و ادوارد، 2001؛ اینگلگارد و سایرن،2002). توسعه و تکیه بر سرمایه ی دانشی جهت درگیر شدن موفقیت آمیز در این شرایط پویای محیطی بدین معناست که مدیران در هر مضمونی لازم است که مفاهیم سازمانی غنی یادگیری را توسعه دهند (بود و گاریک، 1999؛ واتکینز و کرورو، 2000؛ سینت اونجه و والیس،2002). محکم کردن پایه های قابلیت توسعه ی چنین شرایط غنی یادگیری به معنای دستیابی به یک درک گسترده ی توسعه دهنده از نیاز به شناخت نحوه ی یادگیری افراد در یک متن خاص است به طوری که بتوان امکان توسعه ی افراد را به همراه توسعه ی نتایج رضایت بخش سازمانی فراهم کرد (برسن و سایرین، 2003). به عنوان مثال در محیط پروژه محور، یادگیری در واقع یک متغیر استراتژیک کلیدی برای مدیریت پروژه محسوب می شود (آیاس،1996). در توسعه ی فعالیتهای مدیریت دانش، توجه به این نوع توسعه و تشویق یادگیری در سازمان به عنوان ابزاری جهت ایجاد ارزش سازمانی و مزیت رقابتی مورد تاکید خاصی قرار گرفته است (ایستربای-اسمیت و سایرین،2000). در صورتی که هر یک از ابعاد نخست مدیریت دانش مثل ابعاد انسانی و فنی آن به وضوح درک نشوند و یا به صورت یکسان یا در جای خود بدانها پرداخته نشود، ایجاد مزیت رقابتی به خصوص در شرایط محیطی پویا ممکن است یک هدف فرار سازمانی باقی بماند (سنسه،2007a، b)...

دانلود رایگان اصل مقاله به زبان انگلیسی

محصولات مرتبط:

پاورپوینت ارائه کلاسی مقاله ترجمه شده؛ مفاهیم یادگیری و مدیریت جریان دانش در محیط پروژه محور

دسته بندی: علوم انسانی » مدیریت

تعداد مشاهده: 1701 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 20

حجم فایل:92 کیلوبایت

 قیمت: 9,800 تومان پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

شمارنده